Workhub Blog

Neden Sanal Ofis?

Neden Sanal Ofis?

Kendi işini mi kuruyorsun ve işe tasarruf ederek mi başlamak istiyorsun? Bir ofis kiralamadan önce iş dünyasının çalkantılı sularını test etmek ister misin? İşletmeniz, sanal ortamda çalışarak kendini kanıtlayabilir mi? Çalışanlarınız evlerinden, arabalarından veya diğer hareketli noktalardan çalışmaya istekli mi? Sadece çevresel faydaların sanal bir çalışma alanını düşünmek için yeterli sebep olduğunu düşünüyor musunuz?

Nedeniniz ne olursa olsun, sanal bir ofis kurarken ele almanız gereken bazı sorunlarda size yol göstereceğiz. Ayrıca, sadece sanal alanda faaliyet göstermenin bazı avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacağız. Hadi başlayalım!

İşe Nereden Başlayacaksın?

Ofisiniz evinizde, arabanızda, havalimanında, sahilde, hatta bir dağın tepesinde olabilir. Bu seçenekler içinde çoğunlukla ofisiniz evinize bağlı olacaktır. Bu durumda, iyi bir plan yapmanız gerekir. Evde olmak her zaman dikkat dağıtacak unsurlar içerir. Örneğin; buzdolabı, televizyon, çocuk sesi gibi etkenler dikkatinizi dağıtabilir.

Evden çalışmak istiyorsanız, disiplinli olmalı ve ofisinizi, yatak odanızda ya da mutfağınızda olsa bile, çalışmak için uygun koşullara getirmiş olmalısınız. Bu nedenle çalışma alanınızı mutlaka bulunmaktan keyif aldığınız bir konuma kurun.

İlk İzlenim ve Prestij İçin Ne Yapacaksın?

Müşterilerin gözünde ilk izlenim büyük önem taşır. Bunun için öncelikle prestijini sağlaman gerekir. Bu noktada Sanal Ofis kavramı tam olarak ihtiyaçlarını karşılar. Sanal Ofis ile prestijli bir iş adresine, senin için şirket isminle karşılanacak bir telefon numarasına sahip olursun. Bununla birlikte evraklarının senin adına alınması, saklanması ve sana ulaştırılmasını da, sen işine odaklanırken, sanal ofis hizmeti ile sağlayabilirsin. Böylece sen evinden çalışıyor olsan bile, iş adresi, telefon numarası, e-posta takibi gibi hizmetleri Sanal Ofis hizmetleri kapsamında edinerek müşterilerin karşısında prestijli bir firma izlenimi uyandırırsın. Tabi normal bir ofis kiralamanın maliyeti düşünüldüğünde de, ciddi bir tasarrufta bulunmuş olursun.

Günümüzde artık ilerleyen teknolojiler ile birlikte, iş hayatının bir dizüstü bilgisayar ile bile yönetilebildiği düşünüldüğünde ve iletişim kavramının fazlasıyla globalleştiği bir ortamda, daha az maliyet ile daha büyük ve prestijli işler yapmanın mümkün olduğu bir gerçek. Sanal Ofis  ise bu anlamda işinizi kurarken kesinlikle en doğru seçim.

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
WorkHub
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?